Direct naar hoofdinhoud
Gepubliceerd op

Wist je dat onze ervaringsdeskundigen ook in te huren zijn om gastlessen te geven op scholen? Onlangs hebben ervaringsdeskundigen Annemaria en Riane een gastles in Amersfoort gegeven op het Johan van Oldenbarnevelt Gymasium Amersfoort. Zij ontvingen een prachtige review van de docent Maatschappijleer. Wil je ook een gastles laten verzorgen door een ervaringsdeskundige van Sterk uit Armoede? Stuur dan een e-mail naar

Het verhaal van Riane en Annamaria van Sterk Uit Armoede is, zoals de naam al zegt, sterk. Riane en Annamaria brachten begin september een bezoek aan onze tweede klassen, die net een start hadden gemaakt met de Armoede-projectweek die we elk jaar organiseren. Tijdens deze week willen we onze leerlingen een dieper begrip geven van armoede in Nederland, en organiseren ze zelf verschillende acties voor de voedselbank. Voor veel leerlingen is een leven in armoede niet iets waar ze 1-2-3 mee te maken krijgen. Daarom maakte het verhaal van Riane en Annamaria zoveel indruk. Door hun persoonlijke verhaal te vertellen wisten ze onze leerlingen echt te raken én tot nadenken aan te zetten. Wat ik heel sterk vind, is dat Riane en Annamaria heel duidelijk maken dat elke vraag gesteld mag worden. Ook vragen die iets negatiefs zeggen over mensen die in armoede leven. Dat zorgt voor een eerlijk gesprek, waarbij tegelijkertijd negatieve stereotypes kunnen worden weggenomen. Door de gastlessen van Riane en Annamaria wordt de persoonlijke impact van armoede, wat voor veel van onze leerlingen vaak een redelijk abstract iets is, concreet gemaakt. Ik raad de gastlessen dus van harte aan!

Rick Meulensteen, docent Maatschappijleer, Johan van Oldenbarnevelt Gymnasium Amersfoort

Rick Meulensteen

Docent Maatschappijleer

Johan van Oldenbarnevelt Gymnasium

Helpt U de bestaanszekerheid van Sterk uit Armoede te verstevigen? Doneer!Lees hier meer